www.pravonadetstvi.cz

Odborná konference MÝTY A PRAVDY o transformaci systému péče o ohrožené děti nabídne odborné veřejnosti 21. října v Olomouci mnoho zajímavých a nových témat

V rámci informační kampaně „Právo na dětství“ připravilo MPSV již druhou odbornou konferenci. Zatímco první se věnovala „Pěstounství jako profesi“, druhá se zaměří na téma „Mýty a pravdy“.

Konat se bude v BEA centru v Olomouci 21. října od 9,30 do 15 hodin. Hlavním cílem zde bude představit polopravdy a nepravdy o systému péče o ohrožené děti (např. že dětem v kojeneckých ústavech nic nechybí) a zjistit, jak takové mýty vznikají a jakými prostředky je možné je vyvrátit a nahradit pravdou.

Mimo jiné na odborníky pečující o dětská práva čekají i workshopy na téma komunikace a PR v neziskovém sektoru, na kterých budou mít možnost dozvědět se, jak pracovat s informacemi nebo spolupracovat s agenturami. Je třeba společně pracovat na prezentaci nejen celé problematiky transformace systému péče o ohrožené děti, ale i konkrétních činností jednotlivých zapojených organizací – od OSPOD až po neziskové regionální organizace.

Na konferenci vystoupí zástupci společnosti Vteřina poté, z. s., Institutu náhradní rodinné péče NATAMA, nadačního fondu J&T (tvůrci kampaně Hledá se máma, táta) nebo sdružení Návrat ze Slovenska.

Pro registraci prosím navštivte http://prevence.pravonadetstvi.cz/odborna-konference/