www.pravonadetstvi.cz

„I já chci mít vzpomínky na dětství“. Naposledy se putovní interaktivní výstava o pěstounství představí v Hradci Králové.

Po 14 úspěšných zastávkách v městech po celé České republice končí interaktivní putovní výstava „I já chci mít vzpomínky na dětství,“ kterou pořádá Ministerstvo práce a sociálních věcí v rámci kampaně „Právo na dětství“. Výstava, která představuje zajímavou formou problematiku pěstounství, probíhá od 6. do 12. října na vlakovém nádraží. Zatím přilákala stovky návštěvníků, tak se cestou na vlak zastavte i vy.

Součástí výstavy je také doprovodná akce, která proběhne 12. října od 15 hodin a jež má za cíl získání nových pěstounů v regionu. Na této aktivitě „Právo na dětství“ spolupracuje s královéhradeckým občanským sdružením Salinger. Na akci se mimo jiné dozvíte, co je pěstounská náhradní rodinná péče na přechodnou dobu, a jak se liší od té dlouhodobé. Pěstounů je v České republice stále nedostatek, i když jejich počty v současné době stále rostou. Mohli byste jimi být i vy?

DSC01762