www.pravonadetstvi.cz

„I já chci mít vzpomínky na dětství“ – putovní interaktivní výstava o pěstounství se představí i ve městě pod Ještědem. Bude to její 13. zastávka na cestě po republice

Co to znamená být pěstounem? Mohl bych jím být i já? Kam bych se měl obrátit pro informace? Co to je pěstounská péče na přechodnou dobu a jak se liší od té dlouhodobé? A jak se nelehké životní situace dotýkají samotných dětí?

Nejen na tyto otázky přináší odpovědi výstava „I já chci mít vzpomínky na dětství“ pořádaná Ministerstvem práce a sociálních věcí v rámci kampaně „Právo na dětství“. Najdete ji od 22. do 28. září v OC Forum, tak se cestou za nákupy přijďte podívat.

Poslední den výstavy – tedy 28.9. 2015 – proběhne doprovodná akce, jejímž úkolem je získání nových pěstounů v našem regionu. Kampaň „Právo na dětství“ ve spolupráci s občanským sdružením Amina vás na ni srdečně zve od 15 hodin.

Samotná výstava nabízí jedinečnou možnost získat zajímavé informace z oblasti pěstounství a péče o ohrožené děti, například prostřednictvím interaktivních kvízů nebo edukativních videí.

Zajímavé kvízy čekají také na dětské návštěvníky výstavy, kteří se mimo jiné dozvědí více o svých právech a mohou si otestovat znalosti ze světa filmů a literatury. Možná je i vás překvapí, že v pěstounské péči vyrostl například i samotný Superman. Na výstavě jsou k vidění také výtvarné práce, ve kterých vyjádřily své pocity a zážitky děti z dětských domovů i z pěstounských rodin. Více informací o výstavě, pěstounství, dětských právech a transformaci systému péče o ohrožené děti a rodiny najdete na www.pravonadetstvi.cz.